ZDRAVOTNÍ MISIE

Člověk léčí, ale Bůh uzdravuje

Beseda - Pečení chleba

Chcete se dozvědět více o pečení vlastního, kvalitního chleba? Potom si nenechte ujít tuto výjimečnou příležitost! Připravit chutný a zdravý chléb není nic složitého. Přesvědčit se můžete na vlastní oči nebo jazyk?

chlebaKvalitně připravený chéb je pro člověka zdrojem řady důležitých vitamínů, minerálů a jiných výživných látek. V současné době však dochází v honbě za ziskem k nejrůznějším technikám zlevňování výroby chleba, což má za následek i zhoršování jeho kvality. Zejména dochází k rušení výroby tradičního kváskového chleba. Chléb je často připravován z nejrůznějších pytlovaných směsí, které obvykle obsahují štěpící enzymy a přídatné látky ("éčka"). Často je také snižován podíl dražší žitné mouky, třeba i na polovinu. A co víc, jsou zaváděny technologie na rozemílání starého pečiva a tato směs je pak přidávána do nového chleba. Došlo i k nežádoucí změně technologie výroby kvásku, která výrazně zkracuje dobu kvašení, ale zhoršuje výslednou stravitelnost chleba.

Na květnovém Klubu zdraví se můžete nechat inspirovat i některým z řady zdravých a chutných receptů, které se s konzumací pečiva obvykle pojí.

Škola vaření bude i tentokrát doplněna o praktické ukázky a ochutnávku s možností výměny receptů.

Nenechte si ujít praktické ukázky přípravy pomazánek a ochutnávku hotových jídel!

Termín: čt 26. května 2016 od 17:00 do 19:00 hodin

Místo konání: budova Církve adventistů sedmého dne, Nerudova 182, 68801 Uherský Brod

Bližší informace a rezervace míst na telefonu: 774510376, p. Hrdinka

Copyright © 2015-2020 ZDRAVOTNÍ MISIE s.r.o. Všechna práva k obsahu vyhrazena.

X

Right Click

No right click