ZDRAVOTNÍ MISIE

Člověk léčí, ale Bůh uzdravuje

INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s.

Institut preventivní péče o zdraví (IPPOZ) nabízí celou řadu kurzů z oblastí zdravého životního stylu, přírodních procedur, masáží, zdravotní TV, zdravé výživy, racionálního vaření a zdravotního měření a poradenství, prevence nemocí, ekologického zemědělství, rodinné výchovy, Bible a zvládání stresu...

Přírodní procedury

Přírodní procedury zahrnují 2 obory: Vodoléčby-bylinky-detoxikace... Během kurzu Vodoléčby-bylinky-detoxikace se absolventi seznamují se základy fyziologie, aplikace vodoléčeb (sauna a její provoz, otužování, horké lázně i zábaly, střídavé lázně a sprchy, inhalace, hypertermie, vířivky, masáž ledem, rašelinové zábaly atd.), učí se základy detoxikace, fyzikálních procedur (parafin, světloléčba..), použití esenciálních olejů, použití bylinek, zdravé výživy, prevence nemocí, masáže, včelí produkty a jiné přírodní prostředky. Obor Zdravotní Tělesná výchova zahrnuje sportovní trénink, hygienu, pedagogikou, zásady pro sestavení cvičební jednotky, vyšetřující metody a testy a vyrovnávací cvičení. Studenti se seznamují se základy SM-systému, aqua-aerobiku, Pilates, posilování, strečinku a cvičení při různých oslabeních. Kurz je doplněn i tématikou duševního zdraví - psychologie, komunikace, Bible a pozitivního myšlení. Součástí je praxe na rekondičním pobytu.

Masér

V tomto kurzu se absolventi naučí prakticky provádět rekondiční a sportovní masáže zad, šíje, horních a dolních končetin, obličeje, dekoltu, břicha a hlavy, dále se učí automasáže a detoxikační medové masáže. V přidruženém kurzu Přírodních procedur získávají teoretické znalosti anatomie a fyziologie, účinků masáže, hygieny, první pomoci, etiky, psychologie, přípravných procedur, zdravého životního stylu, prevence nemocí apod. Kurs je také obohacen ukázkami lymfatické, kosmetické a Breussovy masáže. Seznámíte se i s metodou baňkování, lávových kamenů, automobilizace – Dornovou metodou a trakcemi. Kurz je zakončen Autorizovanou zkouškou.

Ekozemědělec

Na kurzu Ekozemědělství získávají účastníci znalosti z ekologie, zvyšování a udržování úrodnosti půdy, pěstování rostlin, biologické ochrany, kompostování, mechanizace, zpracování produkce, návrhů pro levné ekostavby či nutného vybavení pro soběstačnost. Kurz pokládá základní teoretické znalosti v oblasti ovocnářství, pěstování ve sklenících a fóliovnících a produkce vlastních osiv. Účastníci se seznámí s výhodami života na venkově a pozadím současných světových událostí ve světě plnících se biblických předpovědí. Kurz probíhá 1 prodloužený víkend v únoru a praxi je možné absolvovat na farmě Lipník v centru zdraví Eden.

LIGHT - Kurz

Kurz LIGHT – Laický institut globálního zdravotního vzdělávání zahrnuje všechny kurzy pořádané na IPPOZ. Probíhá ve dvou formách. Zkrácená 14-ti denní verze probíhá poslední 2 týdny v srpnu a nabízí teoretické poznatky a praktické dovednosti pro Poradenství zdravého životního stylu. Pro zájemce o hlubší vzdělávání probíhá LIGHT kurz formou 10 prodloužených víkendů 1x měsíčně od září do června. Kurz připravuje absolventy na práci Poradců zdravého životního stylu. Účastníci se učí pořádat Kluby a Výstavy zdraví, Programy primární prevence na školách, Rekondiční pobyty, Kurzy zdravé výživy a vaření, Protikuřácké semináře, Kurzy zdravého hubnutí, vedení Zdravotního cvičení či založení městských center zdraví s poradnami, masážemi a přírodními terapiemi. V průběhu kurzu probíhá praxe ve zmíněných aktivitách. Absolventi se mohou stát součástí týmu funkčních zdravotně-osvětových projektů u nás i v zahraničí. Cílem vzdělávání může být založení vlastního veřejně prospěšného projektu (rekondiční centrum, poradna, klinika přírodních procedur, prodejna zdravé výživy, masérna, fitness centrum, dětská školka zdraví, cvičební a jiné kurzy).

WWW stránka: http://www.zdraviarodina.cz/

Aktuality: http://www.zdraviarodina.cz/kalendar

Kontakt: INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s., Kostelec u Kyjova 95, 696 51 Kyjov

Copyright © 2015-2020 ZDRAVOTNÍ MISIE s.r.o. Všechna práva k obsahu vyhrazena.

X

Right Click

No right click