ZDRAVOTNÍ MISIE

Člověk léčí, ale Bůh uzdravuje

Kdy správně pít vzhledem k jídlům?

Zkušenosti ukazují, že by se mělo pít v určitých časových odstupech od jídla, aby se nenarušovalo trávení a vstřebávání živin z potravy. Přijímání většího objemu nápojů krátce před jídlem, během jídla a krátce po jídle způsobuje zředění obsahu žaludku, zejména kyseliny chlorovodíkové, různých enzymů a dále změnu tepelných poměrů, což nepříznivě ovlivňuje trávení potravy.

Kdy tedy správně pít?

PITÍ VODY - Vodu je nejlépe pít o teplotě lidského těla, tj. asi 37°C, nejpozději asi 30 minut před jídlem a nejdříve asi hodinu po jídle.

ŠŤÁVY A DŽUSY - Pijeme pokud možno mimo hlavní jídla, ale omezeně lze kombinovat zeleninové šťávy s jídly se zeleniny a ovocné džusy s jídly sladkými nebo ovocnými. Podmínkou je vhodná teplota nápoje a rozumné množství, asi tak 2-3x co se vejde do úst.

Zvláštnosti

VODNÍ MELOUN - nikdy nepožíváme spolu s jiným jídlem. Nutno dodržet alespoň hodinový odstup, ale nejlépe je jíst v dostatečném množství jako samostatné jídlo. V kombinaci s jinými pokrmy způsobuje jejich rychlé a snadné kvašení.

RAJČATOVÁ ŠŤÁVA - pokud ji pijeme jako nápoj, je nutno dodržet alespoň hodinový odstup od dalšího jídla.

Polévky

Platí pro ně podobná pravidla jako pro nápoje. Před hlavním jídlem je fyziologicky nevhodné konzumovat objemné vývary. Husté a kašovité polévky jsou možné. Pokud chcete konzumovat vývar s hlavním jídlem, snězte pouze tuhý obsah s trochou vývaru a zbytek vývaru vypijte alespoň hodinu po jídle. Bavíme se pochopitelně o zeleninových vývarech. Masné polévky nejsou pro výživu člověka vhodné a nedoporučujeme je.

Se samostatně konzumovanou polévkou - vývarem není větší problém za předpokladu, že neobsahuje tvrdé součásti. Nejlépe je takový vývar se zeleninou najemno pomixovat a vypít. Utrpí sice vzhled a možná i chuť, ale žaludek vám z dlouhodobého pohledu poděkuje...

Copyright © 2015-2020 ZDRAVOTNÍ MISIE s.r.o. Všechna práva k obsahu vyhrazena.

X

Right Click

No right click